Čidla a hlásiče

Autonomní hlásič kouře Fireman 3

Kompaktní a účinný opticko-kouřový požární alarm a hlásič požáru reagující na signál z vestavěného optického kouřového detektoru. Tento požární hlásič je vhodný zejména pro detekci vznikajícího požáru s výskytem kouře (např. doutnající lůžkoviny a domácí vybavení apod.). Hlídaná plocha je až 60 m2, ve větších prostorech je vhodné instalovat úměrně větší počet požárních hlásičů. Požární hlásič je vybaven optickou kontrolou funkce hlásiče a akustickou kontrolou stavu baterie. Při výskytu kouře v okolí hlásiče se aktivuje optická signalizace a vestavěná hlasitá poplašná siréna.

Certifikát EN14604 nutný pro kolaudaci stavby v ČR

Cena: 169 Kč
Autonomní hlásič kouře SD-728-I

SD-728-I je autonomní hlásič kouře ve smyslu vyhlášky č. 23/2008 Sb. o technických podmínkách požární ochrany staveb. Tento hlásič je certifikovaný dle ČSN EN 14604. Detektor signalizuje nebezpečí pomocí vnitřní sirény o hlasitosti 85 dB/3m a blikající červené diody. Hlásič je napájen klasickou 9V baterií a vybaven výstrahou klesajícího napětí v baterii. Tento hlásič je propojitelný s dalšími hlásiči, takže v případě požáru signalizují nebezpečí pomocí vnitřní sirény všechny propojené hlásiče v objektu.

Cena: 449 Kč
Autonomní hlásič kouře Fireman Wireless

Bateriově napájený, bezdrátový optický kouřový hlásič s okamžitou reakcí na přítomnost kouře. Lze současně použít několik bezdrátových hlásičů. V případě zjištění kouře jedním z hlásičů automaticky spustí alarmy ostatních. Upozorní Vás tak na oheň v jiné místnosti a získáte čas na opuštění domu.

• Napájení 1 x R22 (9V) + 3 x R6 AA (1,5V) baterie.
  • Indikace nízkého stavu baterií.
  • Bezdrátové propojení více čidel.
Cena: 599 Kč
Hlásič oxidu uhelnatého CO-man4

Hlásič oxidu uhelnatého slouží k upozornění při vzniku prudce jedovatého oxidu uhelnatého označovaného také jako CO plyn. Hlásič detekuje koncentraci oxidu uhelnatého v místnosti a při detekci spustí hlasitý poplach. Hlásič oxidu uhelnatého je napájen z baterie. Hlásič signalizuje tvorbu oxidu uhelnatého v místnosti opticky i akusticky. Montáž hlásiče oxidu uhelnatého spočívá pouze ve vložení baterie a uchycení na stěnu.

Cena: 549 Kč
Autonomní hlásič CO – LCD

Moderní hlásič oxidu uhelnatého poskytuje v domácnostech ochranu před smrtelným nebezpečím v podobě oxidu uhelnatého (CO). Zařízení je vybaveno inteligentním LCD displejem, který zobrazuje aktuální zjištěnou úroveň koncentrace oxidu uhelnatého (CO) a poslední naměřené hodnoty uchovávané v integrované paměti. Indikace jsou zobrazeny v rozmezí 0 až 999PPM.

Hlásič oxidu uhelnatého provádí opakovaný automatický test své funkce. Překročení maximální úrovně CO je opticky indikováno (červenou LED diodou „ALARM“) a akustickým poplachem (hlasitě pulsujícím o síle signálu 85 dB). Hlásič oxidu uhelnatého je vybaven tlačítkem Test / Hush, kterým lze ověřit správné fungování zařízení nebo ukončit vzniklý poplach.

Stav senzoru, baterií a vnitřních obvodů je monitorován vnitřním systémem automatického testu. V případě zjištění závady, se na LCD displeji zobrazí informace o zjištěné závadě a spustí se bezpečnostní signál. CO detektor je moderní jednoduše ovladatelný detektor, který prostřednictvím bateriového napájení umožňuje umístění zařízení v optimální pozici se snadnou údržbou. Zařízení je možné instalovat jak na stěnu, tak na strop místnosti.

Malé zařízení elegantního designu disponuje pokročilou technologií elektrochemického senzoru nové generace, který je vhodný pro všechny obytné prostory

Cena: 549 Kč
Detektor oxidu uhelnatého H450EN

Detektor je vhodný k použití v okolí míst, kde se vaří a topí spalováním paliv jako je: dřevo, dřevěné uhlí, uhlí, koks, olej, benzín, plyn atd. Své uplatnění najde ve všech domácnostech, chatách, chalupách a ostatních rekreačních zařízeních. Oxid uhelnatý (CO) je silně jedovatý plyn, který se uvolňuje při spalování paliv. Je neviditelný, bez zápachu a proto je velmi obtížně zjistitelný lidskými smysly!

Cena: 1399 Kč
  • INSTALACE HLÁSIČŮ POŽÁRU V NOVÝCH RODINNÝCH DOMECH A BYTECH dle vyhlášky č. 23/2008Sb. O technických podmínkách požární ochrany staveb
  • Ve stavbách rodinných domů a bytů v bytových domech povolených a schválených po 1.7.2008 musí být instalovány hlásiče požárů.
  • Co je hlásič požáru?
  • Jednoduché zařízení, které v krabičce o průměru cca 12cm obsahuje detektor požáru, optickou a zejména akustickou signalizací, která vás v případě požáru spolehlivě probudí popř. upozorní sousedy, že něco není v pořádku.
  • Cena hlásiče se pohybuje v řádech stokorun.
  • Kam hlásič instalovat?
  • Rodinný dům
  • Hlásič požáru musí být umístěn v části vedoucí k východu z bytu v rodinném domě, u mezonetových bytů a rodinných domů s více byty v nejvyšším místě společné chodby nebo prostoru. Jedná-li se o byt v rodinném domě s podlahovou plochou větší než 150m², musí být hlásič požáru umístěn také v jiné vhodné části bytu (ložnice, obývací pokoj).
  • Byt
  • Hlásič požáru musí být umístěn v části bytu vedoucí směrem do únikové cesty. Jedná-li se o byt s podlahovou plochou větší než 150m² a v mezonetových bytech, musí být umístěn další hlásič požáru v jiné vhodné části bytu (ložnice, obývací pokoj).
Vhodné umístění hlásičů požáru

Václav Spálenka
Sazená 146, 273 24 Velvary

Email: info@hasici-servis.cz

Možnosti platby

Novinky

Rozšíření nabídky služeb o školení a přezkoušení obsluhy manipulačních vozíků a vyhledávání rizik.